Domy dwukondygnacyjne

Dom dla rodziny

W dzisiejszych czasach, rynek nieruchomości wygląda zgoła inaczej, niż chociażby dziesięć lat temu. Coraz większą popularnością cieszą się domy dwukondygnacyjne. Kojarzą się z luksusem i zachodnimi standardami powszechnymi wśród ludzi, którzy osiągnęli sukces. Sprawdźmy, na czym polega największa atrakcyjność domów dwukondygnacyjnych.

Swoboda i przytulność

Domy dwukondygnacyjne zachwycają przede wszystkim przytulnością i przestrzenią pełną swobody, sprzyjającą relaksowi. Wiąże się to z rozdzieleniem dwóch przestrzeni w obrębie domu. Dolna kondygnacja przeznaczona jest do dziennego funkcjonowania. Zazwyczaj składają się na nią takie pomieszczenia jak salon czy kuchnia. Górna część przeznaczona jest do relaksu i wyciszenia. To przede wszystkim przestrzeń sprzyjająca nastrojowemu odpoczynkowi z książką w ręku i sypialnia. Oddzielona góra to przestrzeń intymności, niedostępna dla gości.

Zwiększ powierzchnię w oczach

Domy dwukondygnacyjne zakładają rozwiązania oparte o schody lub antresole. Zastosowanie takich elementów architektonicznych stwarza pewne możliwości wpływające na aranżację wnętrza. Przede wszystkim, zastosowanie antresoli i schodów przekłada się na zwiększenie wysokości pomieszczenia do granicy wysokości drugiej kondygnacji. Zabieg ten, w oczach patrzącego znacznie zwiększa perspektywę patrzenia i wytwarza wizualne poczucie znacznie większej powierzchni. Inaczej mówiąc, nasze wnętrze, optycznie zwiększa swoją objętość, choć metraż zostaje taki sam.

Możliwość oszczędzenia

Przeglądając oferty domów, szybko zwrócimy uwagę, że domy dwukondygnacyjne bardzo często są tańsze od tych jednopoziomowych, mimo takiego samego metrażu. Wiąże się to z faktem, iż w drugiej kondygnacji, bardzo często natrafimy np. na skosy, które zmniejszają rzeczywistą powierzchnię użytkową.


Zobacz także: Jak kupić mieszkanie?