Domy piętrowe

Dom piętrowy

Własny dom to inwestycja, która często czyniona jest na całe życie. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję, na jaki dom się zdecydujemy, warto dokładnie przemyśleć wiele aspektów. Jedną z możliwości jest postawienie na domy piętrowe. Sprawdźmy, kiedy i w jakich okolicznościach okażą się one najlepszym wyborem.

Największa zaleta – oszczędność

Największą zaletą, jaką posiadają domy piętrowe jest oszczędność finansowa związana z kosztami inwestycji. Przekłada się to przede wszystkim na wymogi metrażowe działki, na której zamierzamy postawić dom. Dzięki rozłożeniu metrażu domu w linii pionowej za sprawą dobudowanego piętra, nie potrzebujemy aż tak szerokiego placu, na którym musielibyśmy ulokować dodatkowy metraż domu parterowego. Dom piętrowy są zatem ekonomiczny i bardziej mobilny.

Łatwiejsza komunikacja

Dużą przewagą domów piętrowych jest również ich większa swoboda w rozplanowaniu pomieszczeń, tak, by nie wchodziły ze sobą w sprzeczność komunikacyjną. Domy parterowe o dużej powierzchni, często przemieniają się w plątaninę labiryntów. Domy piętrowe, dzięki przeniesieniu części pomieszczeń w pionie, eliminują ten problem stwarzając duże możliwości swobodnego powiązania pomieszczeń, tak, by nie stały się plątaniną korytarzy. Domy piętrowe stwarzają zatem możliwość oszczędności finansowych, stwarzając jednocześnie architektom większe możliwości do swobodnego zaplanowania rozmieszczenia pomieszczeń, tak, by dom zyskał dobry węzeł komunikacyjny.


Zobacz także: Dom czy mieszkanie?