Garaż dla domu

Garaż

Planując projekt na swój wymarzony dom, nie możemy zapomnieć o konieczności przewidzenia i zaplanowania przestrzeni dla naszego samochodu. Odpowiedni garaż dla domu wymaga przemyślenia wielu kwestii, które przełożą się na funkcjonalność. Garaż może być częścią bryły domu, może być oddzielnym budynkiem znajdującym się na zewnątrz i oddalonym od domu mieszkalnego, może być również oddzielną budowlą ale połączoną ścianą z domem.

Rozwiązanie oszczędne

Najbardziej oszczędnym i zarazem najbardziej popularnym rozwiązaniem jest projekt garażu, który stanowi jedną bryłę z domem. Taki plan pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy. Wiąże się to przede wszystkim z oszczędnością miejsca, co pozwala na zakup mniejszej działki, co przy dzisiejszych cenach gruntów, daje dużą możliwość oszczędności. Tego typu rozwiązanie zakłada również bazowanie garażu i domu na tych samych ścianach i wykorzystywaniu tej samej instalacji, co również obniży koszty budowy. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również powierzchni, jest garaż ulokowany w piwnicy.

Garaż dla domu na zewnątrz

Garaż ulokowany na zewnątrz, to z kolei najbardziej komfortowe rozwiązanie. Garaż wpasowany w bryłę domu, nawet jeśli będzie zajmował przestrzeń piwniczną, w pewnym stopniu zaburza możliwość pełnego zagospodarowania przestrzeni domu, eliminując możliwość zastosowania większej ilości okien. Garaż ulokowany z dala od domu uchroni nas również przed przedostawaniem się spalin do wnętrza domu. Najbardziej funkcjonalną opcją będzie ulokowanie garażu zewnętrznego z przodu domu, tak, by tylna część posesji zyskała więcej powierzchni dla ogrodu.

 


Zobacz także: Domy dwukondygnacyjne